Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Často kladené dotazy

Zde naleznete výčet některých otázek, které by Vás jako rodiče či zájemce o sraz mohly zajímat. Pokud jsme zde neodpověděli na vše, kontaktujte nás e-mailem na strnad@swordsofdestiny.cz. Děkujeme.

Obsah stránky:

Kolik srazů do roka pořádáte?

Standardně pořádáme tři velké víkendové srazy (na podzim, v zimě a na jaře), v létě pak čtrnáctidenní dětský tábor. Během roku však jsou občas k dispozici i další akce - filmové maratóny, srazy některé rasy, jednodenní výlety do přírody či návštěvy ZOO. Četnost těchto akcí záleží na okamžité situaci a platí pro ně stejná pravidla a zajištění jako pro srazy velké.

Kolik jednotlivé srazy stojí?

Cena srazů se pohybuje od 200-350 Kč. V ceně je zahrnuta strava účastníků, cena za pronájem objektu, příspěvek na energie a materiál na program.
Cena letního tábora se pohybuje okolo 2700 Kč.
Pokud jste členy Junáka - svazu skautů a skautek ČR, jsou pro Vás srazy levnější průměrně o 30 Kč, tábor pak zhruba o 200 Kč.
Konkrétní cena se může od zde uvedených vždy mírně lišit, přesnou lze nalézt u jednotlivých námi pořádaných srazů.

Jaké vybavení je nutné mít na sraz?

Potřebné věci vždy souvisejí s konkrétním srazem a bývají uvedeny na pozvánce. Obecně však účastníci vždy potřebují vlastní spacák a karimatku, ešus, lžíci a hrneček na pití, baterku, psací potřeby, přezuvky a starší sportovní oblečení. Podrobný seznam sepsal jeden z našich vedoucích a ke stažení je zde.

Kdo na děti bude dohlížet? Mají tyto osoby nějaké zkoušky?

Ano, skautští vedoucí museli absolvovat zkoušky certifikované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a příslušné dekrety mohou kdykoliv na požádání předložit. Naši zdravotníci disponují průkazem vydaným Červeným křížem a fungují jako zdravotníci i na mnoha dalších akcích. Konkrétní seznam lidí, kteří se organizace srazu účastní, je vždy napsaný u konkrétního srazu. Srazy občas pořádají hosté, tedy lidé, kteří je neorganizují pravidelně. Jsou u srazu většinou uvedeni přezdívkami a nemají o sobě záznam v našem přehledu organizačního týmu. Rozhodně se však za ně můžeme zaručit stejně jako za kteréhokoliv z našich organizátorů. Vedoucí jsou vždy pečlivě vybíráni.

Na co jsou účastníci pojištění?

Každý účastník je díky našemu propojení se skautem úrazově pojištěn (včetně pobytu v nemocnici) není tedy nutné dítě jistit ještě zvlášť. Účastníci však nejsou pojištěni proti ztrátě majetku. Nedoporučujeme tedy s sebou na sraz brát velké obnosy peněz nebo drahou elektroniku či šperky.
Ačkoliv jsme u nás za dobu naší existence dosud krádeže nezažili, je lepší mít toto na paměti.

Jak se platí za tyto akce?

Malé víkendové srazy se zpravidla platí hotově na místě. Letní tábor je však nutno zaplatit předem v určeném termínu složenkou či bankovním převodem kvůli účetní kontrole i nutnosti hradit některé výdaje již v předstihu.

Jaká pravidla se musí na srazech dodržovat?

Naše srazy jsou pořádané v duchu skautských zásad a proto zde platí některá základní pravidla. Jejich výčet naleznete zde.