Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Velký zimní sraz

Olomouc, 7. - 9.2.2014
Organizace: Radek Strnad (organizátor srazu, programový vedoucí)
Iveta Šedivá (programový vedoucí)
Klára Takáčová (programový vedoucí, zdravotník)
Jan Knoulich (kuchař & zásobovač)
Karin Sýkorová (kuchař & zásobovač)
Počet účastníků: 43
Téma srazu: detektivní RP
Hodnocení srazu: 83% (32 hlasů)Logo Zimního srazu 2014

Zimní sraz v Olomouci byl pojmenovaný: Mrtvé již neprobudíš. Všichni cestovatelé z našeho Institutu se stali svědky chladnokrevné promyšlené vraždy, a jelikož místní policejní sbor, se kterým jsme se seznámili hned po příjezdu, nebyl schopný se pohnout ve vyšetřování z místa (nebudeme spekulovat nad tím proč), nabídli jsme pomoc. Účastníci se rozdělili do pěti skupinek a všichni se na tři dny stali držiteli detektivního průkazu.

Zábava při odlévání otisků bot

A s tím získali i mnoho nových povinností. Primárně museli přijít na to, kdo byl vrahem. A k tomu jsme jim mohli pomoci jenom my, kteří jsme byli přítomni během vraždy – Edward, Claire, Kiny a já. A tak už v pátek večer začal první kolotoč výslechů. Naneštěstí jsme jim toho zrovna moc neprozradili, každý jsme měli totiž co skrývat.

Sobotní ráno začalo snídaní, u které se našla ruka naší oběti. Vyšetřování pak pokračovalo výrobou pomůcek, kterými nás měly týmy zmáčknout, abychom jim řekli pravdu. Vyráběl se detektor lži, lektvar, trhaly se byliny, vymýšlela se účinná kouzla a nacvičovalo se násilí. Poté, co si týmy vše připravily, šly odlévat sádrou stopu, kterou našly u lavičky kousek od vchodu do klubovny. Patřila vrahovi.

Někteří si to neštěstí vyloženě užívali

Během dne se v klubovně našla vodítka, která měla vraha pomoci dopadnout. Byly to šifry, dopis psaný obětí a jiné pomocné stopy. K večeru začalo druhé kolo výslechů. Každý vyšetřovatelský sbor mohl použít pouze jednu podpůrnou věc, kterou mohl dotyčného vyslýchat, a ten podle účinnosti látky odpovídal na jejich dotazy. Na mě třeba nejvíce působil lektvar, který mi nikdo nepodal, tudíž jsem žádnému týmu neřekla čistou pravdu.

Po dlouhých výsleších museli vyšetřovatelé dát hlavy dohromady a rozhodnout se, ke komu vedou stopy.

U soudu se horlivě obviňovalo

Večer následoval vyčerpávající soud, kde byli předvoláni všichni, kteří byli obžalováni. Týmy vyslaly své právníky, aby vyslýchali a zároveň prokázali vinnu dotyčného. Někdo dopadl dobře, jiný méně, což si můžete pustit na video záznamech. Soudu předsedal Fred, tudíž byl veliký šok, když byl sám dvakrát předvolán. O co větší šok bylo, když se přišlo na to, že vrahem ve skutečnosti opravdu byl Fred za pomoci své věrné Rikany.

Poté, co jsme vraha potrestali, si někteří zašli psychologickou hru, aby se zamysleli nad sami sebou. A nedlouho na to nastala veselice, při které náš Edward oslavil své narozeniny. Jedlo se, pilo se, tančilo se a všichni se bavili. A tím skončil zimní sraz. Nedělní ráno jsme už jenom uklízeli a před obědem jsme se rozutekli opět do svých domovů.

Autor: Iveta Šedivá

Účastnili se

Na srazech si říkáme přezdívkami, proto je i seznam účastníků plný roztodivných přezdívek :-)

Adve I. Goo
Agricolas Bubble Shan
Aislinn Bell-Windsor
Amanita Citrónová
Angelka Dark-Simenia
Arya Laivine Ethelwen
Audrey Sariel-Khan
Bastien Autarii
Bell ze Sotarby
Claire Saint-Gray bat Trollka
Ema Bubble Greyová
Flo
Fortos Kasai-no-ken
Frederik Beastmaster
Ginny Konvalinková
Irimé Laivine
Itsuki Heiwa
Ivuš Kreuz
Izabells Driwi
Jirka Sevin
Lady Kinyan Saint-Gray du Nox
Lady Tzuriya Pierrette z Dover
Liana Ysaka
Lord Edward ze Strnova
Lucius I. Begjaerestein
Májenka Gummy Ezoxlucius
Noemi Emma Lau Smartensen
Oto Von Rübezahl Mii z Irolanu
Pepa Vacek
Rebecca McDeath T.Mii
Rikana Silently - Observing
Rosse A. McReina
Saero Aleaneth
Selhan
Silas Chiram
Sorex A. D. Chiram
Suzy Anna Belle
Taisto E. Ratsunen
Tamy Tulca von Tenebrae
Thalia O´Conell
Theodet von Giran
Trine Saint-Gray
Zoe Elsa Zwingli

Řekli o srazu

Rikana Silently-Observing

Nevadilo mi že jsem nevylezla v kuchyni (bavilo mně to) jen snad se nakonec na oslavu mohlo počkat na všechny :P

I přes to, že tam bylo mnoho lidí, tak prostor netvořil nějaký pocit ztísněnosti... Jinak program byl hezky promyšlený, jen některé pasáže a prodlevy mezi jednotlivými částmi byly někdy příliš dlouhé.... Jinak ale sraz hodnotám velmi pozitivně, díky. :-)

Aislinn Bell-Windsor

Velmi krásný sraz i když můj první. Náramně jsem si ho ale užila a jsem ráda, že jsem konečně poznala takovou bandu báječných lidí. Máte u mě poklonu za to, jak jste to semnou přežili a hlavně za to, jak jste mě dokázali rozesmát. Moc všem děkuji a hlavně pořadatelům srazu, kteří tohle všechno měli na starost. :-*

Pepa Vacek

Na sraze se mi moc líbilo.Byli jste všichni moc hodní,díky za to že jsem tam mohl být s Vámi. :-) Jelikož jsem byl na takové akci poprvé a nemám s čím srovnávat tak dávám 10. :D Pepa

Rebecca McDeath Taylor Mii

Sraz v Olomouci byl perfektní, ostatně jako každý jiný. Moc bych chtěla poděkovat organizátorům, vyšetřování bylo skvěle vymyšlené, ačkoliv by snad nikoho ta teorie, která nakonec byla motivem vraždy nikoho nejspíš nenapadla. A samozřejmě také velké díky do kuchyně ! :)

Flo

příjemné, úžasné, zábavné, dynamické zážitky

Claire Saint-Gray bat Trollka

Z organizačního hlediska hodnotím sraz velmi pozitivně, spolupráce se všemi organizátory byla naprosto skvělá a příkladná. Kuchaři kuchtili jedna báseň. Celý sraz se mi jeví jako velmi podařený a co jsem slyšela reakce, jsou vesměs velmi pozitivní :-)

Lucius I. Begjaerestein

Vzpomínám si na výšlap na Sněžku, bylo to už, no dávno, myslím, že se taky jednalo o zimák, těžko to dohledat, když jsou staré srazy fuč, klidně bych si představoval některý z dalších zimáků v podobném duchu :o)

Tak jsem se rozhodla, že po delší době pojedu na sraz a ten nápad nebyl vůbec špatný, sraz jsem si velice užila :)

Ivuš Kreuz

Byla jsem na srazu poprvé a docela jsem se bála, že se nebudu mít s kým bavit, že nikoho neznám, že budu jedna z nejstarších. Co tam proboha budu dělat? :) Byla jsem ale velmi mile překvapena. Sraz se mi moc líbil. Všichni jste byli moc fajn :) a moc jsem si to užila... Detektivní hra byla taky super :) Děkuji za krásný víkend :)

Trine Saint-Gray

Hra, kterou nám udělali na sraze byla úžasná. Detektivní příběh se scénkami a zjišťováním kdo byl zločinec mě nehorázně bavil. Známku menší dávám jen proto, že si myslím, že se to dá příště lépe dotáhnout, aby byl sraz ještě lepší.


Diskuze

Přezdívka
Zpráva
Fatal error: Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Table 'c1_srazy.srazy_diskuze' doesn't exist' in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php:167 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(343): DibiMySqlDriver->query('SELECT * FROM s...') #1 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(261): DibiConnection->nativeQuery('SELECT * FROM s...') #2 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/dibi.php(229): DibiConnection->query(Array) #3 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/function/fce_core.php(132): dibi::query('SELECT * FROM s...', '9', 'ORDER BY kdy DE...') #4 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive/zimni2014/index.php(127): sraz_diskuze('9') #5 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive.php(100): include('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/index.php(108): include('/var/www/client...') #7 {main} SQL: SELECT * FROM srazy_diskuze WHERE sraz = 9 ORDER BY kdy DES in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php on line 167