Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Pentatábor

Šiškovice, 27.7. - 10.8.2013
Organizace: Vladimíra Loydová (organizátor srazu, oddílový vůdce, skautský vůdce)
Lama (programový vedoucí)
Piper Shaxová (programový vedoucí, zdravotník)
Radek Strnad (programový vedoucí)
Iveta Šedivá (programový vedoucí)
Hana Koliášová (zdravotník)
Kristýna Grussová (kuchař & zásobovač)
Jan Knoulich (kuchař & zásobovač)
Karin Sýkorová (kuchař & zásobovač)
Počet účastníků: 38
Téma srazu: letní tábor
Hodnocení srazu: 0% (0 hlasů)
Informace o srazu

Krásná táborová rána Již po sedmé jsme se v létě sešli na Pentatábor, který se tradičně konal na naší skautské základně v Šiškovicích u Chrudimi. Myslím, že se nemýlím, když řeknu, že nikdo z nás si nedokáže představit, že bychom jeli na tábor jinam. Toto místo máme propletené vzpomínkami natolik, že za námi každý rok dojíždějí sice jen na pár dní návštěvy dnes již pracujících přátel, jenom aby znova mohli nasát táborovou atmosféru a vzpomenout na společné chvíle.

Tábor roku 2013 byl spojen s putováním, které nám bylo prvně nastíněno krátkou upoutávkou. Ukázala nám zlou situaci, kterou bude potřeba společnými silami vyřešit. Byla zjištěna existence mapy, která má nálezce všech ztracených či ochraňovaných částí dovést až k pokladu. Účastníci se hned na začátku tábora rozdělili do družstev, ve kterých našli na 14 dní své rodiny. Nikdo ovšem netušil, že se našlo pár lidí z každého týmu lačnících po skryté zlé moci v pokladu. Tito narušitelé utvořili tajný tým a toužili se pokladu zmocnit jako první. Nejednou svedli svá družstva na scestí, jen aby získali bližší informace o pokladu pouze pro sebe.
Týmy putovaly po mapě, zastavovaly se každý den, aby pomocí svých dovedností získaly části ztracené mapy. Postupně se ocitali v oáze, na ostrově lidožravých domorodců, v poušti, v horách a hlavně ve městech, kde je čekaly úkoly, které pomáhaly rozvoji jejich postav, či si vydělali nějaké zlaťáky navíc. A díky splněným úkolům se i dozvídaly podrobnosti o putování. Několikrát jsme také k dokreslení děje zinscenovali společnými silami i krátké divadelní představení. Inscenace popravy

Po snídani začínaly naše dny dopoledními programy, které si jednotliví účastníci mohli předem sami vybrat. Měli jsme zde skupinu šermířů, umělců a nadšenců do sportu a společenských her. Šermíři celý tábor pěkně překvapili, když si na konec naší cesty připravili vystoupení plné šermířského umění a zábavy. Rukodělkáři se zase mohli pochlubit nádhernými výrobky, které si odnesli domů. Ukázka kostýmů

Prostřední víkend byl ve znamení návštěv. Mnoho z bývalých táborníků si již nemůžou dovolit jet na 14 dní ze svého zaměstnání, a tak se za námi jezdí alespoň na víkend podívat. A tento rok jich přijelo požehnaně. Při příležitosti Fredovy nové knihy se konal v sobotu večer veliký křest, na kterém nechybělo ani opékání selátka u velkého táboráku. Hrálo se na kytaru, zpívalo, všichni si užívali letního teplého večera.

Zábava probíhá také u bazénu Velmi oblíbenou věcí se stala soubojová síň. Jednotliví účastníci si vybrali role, kterými byli nápomocní svému družstvu. Mohli jsme zde najít léčitele, bojovníky, druidy a černokněžníky. Téměř všichni se do svých druhých postav vžili. Čím více zkušeností postavy získávaly, tím byly souboje těžší, zajímavější a tvrdší. Stály se dlouhé fronty u obchodníka, kde si hráči mohli kupovat vylepšení a mnozí odcházeli s prázdným měšcem. V obědové pauze se vždy našlo pár lidí, kteří chodili po táboře a sháněli hráče do soubojáku. Na závěr tábora se pořádal velkolepý turnaj.
Každý den se hrály famfrpálové zápasy jednotlivých družstev, které postupně vedly až k famfpálovému titulu. Pro spoustu táborových účastníků se tento sport stal srdcovou záležitostí a se zapálením sledovali napínavé souboje jednotlivých týmů. Toto vše se neobešlo bez fandění a povzbuzování. Nejlepší hráči jednotlivých družstev byli vždy odměňováni bojovým pokřikem svých fanoušků. Famfrpálový zápas se většinou zakončil hromadným útokem na náš táborový bazén.

Táborové putování nám skončilo po 14 dnech napínavého soutěžení. Družstva společnými silami objevila všechny dílky mapy a spojila ji. Poklad našli, a i když neobsahoval mnoho zlata a drahého kamení, věříme, že cesta, která je k němu zavedla, byla tou největší cenností.

Autor: Iveta Šedivá

Účastnili se

Na srazech si říkáme přezdívkami, proto je i seznam účastníků plný roztodivných přezdívek :-)

Abramis Tulinen
Agricolas Bubble Shan
Alice von Thean
Amanita Citrónová
Audrey Sariel-Khan
Averan Mystery
Dagonat Lethal
Ema Bubble Greyová
Frederik Beastmaster
Gawain du Nox
Han Ellen Sincré
Irimé Laivine
Itsuki Heiwa
Izabells Driwi
Jane Callahan
Janus Bubble Sniprov
Komtesa Bery ze Strnova
Lady Clea Lancaster z Dover
Lady Kinyan Saint-Gray du Nox
Lady Tzuriya Pierrette z Dover
Lamička
Lord Clive Lancaster
Lord Edward ze Strnova
Lucas Wildfire
Nei Filius
Noemi Emma Lau Smartensen
Oto Von Rübezahl Mii z Irolanu
Piper Shaxová
Rebecca McDeath T.Mii
Rikana Silently - Observing
Sarabeth Rosalie Desire
Sharee Greenrainová
Silas Chiram
Sorex A. D. Chiram
Sutech Sighter
Taisto E. Ratsunen
Theodet von Giran
Týna z Děvína

Diskuze

Přezdívka
Zpráva
Fatal error: Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Table 'c1_srazy.srazy_diskuze' doesn't exist' in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php:167 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(343): DibiMySqlDriver->query('SELECT * FROM s...') #1 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(261): DibiConnection->nativeQuery('SELECT * FROM s...') #2 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/dibi.php(229): DibiConnection->query(Array) #3 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/function/fce_core.php(132): dibi::query('SELECT * FROM s...', '7', 'ORDER BY kdy DE...') #4 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive/tabor2013/index.php(118): sraz_diskuze('7') #5 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive.php(100): include('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/index.php(108): include('/var/www/client...') #7 {main} SQL: SELECT * FROM srazy_diskuze WHERE sraz = 7 ORDER BY kdy DES in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php on line 167