Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Pentatábor

Šiškovice u Slatiňan, 2.-9.8.2015
Organizace: Martina Bartáková (oddílový vůdce, programový vedoucí)
Vladimíra Loydová (hospodář)
Anna Greifová (programový vedoucí)
Radek Strnad (programový vedoucí)
Iveta Šedivá (programový vedoucí)
Jan Knoulich (zásobovač)
Karin Sýkorová (kuchař & zásobovač)
Počet účastníků: 33
Téma srazu: obnova Ardy po Gerenských válkách
Hodnocení srazu: 0% (0 hlasů)Pozor! Upozornění o změně táborového průběhu & programu

Vážení a milí táborníci.

V posledních týdnech se odehrálo několik pro nás i pro Vás nepříjemných věcí. Tábor má letos rekordně malou účast a hrozilo, že bude skutečně zrušen. Nakonec se dnešním dnem naplnila nutná kapacita účastníků a s velkou slávou tak oznamujeme, že se tábor neruší a konat se bude. Po domluvě v organizačním týmu však dojde ke kompletnímu předělání táborového života. S tím souvisí také úprava ohledně návštěv a táborového harmonogramu.

Letošní tábor bude skutečně poslední. A jako takový musí být i připraven. Rozhodli jsme se tedy nakonec, že doposud vymyšlený program tábora nevyužijeme a místo toho si z pobytu uděláme příjemný týden ve společnosti přátel. Samozřejmě z toho nechceme udělat absolutně volný pobyt, kde by si každý dělal co se mu zachce. Letošní ročník se tedy ponese v duchu vzpomínkovém. A sice:

Táborový program:
Letošní tábor nebude mít žádný příběh. Budeme vzpomínat na to, jaké to bylo v uplynulých letech. Program si uděláme volnější, abychom měli hodně času spolu trávit volné chvíle. Standardně se tedy za den odehraje jedna velká hra, která se vybere z her z minulých let. Opět se objeví odpolední programy. Večer si zahrajeme naposledy pořádné turnaje ve famfrpálu. To vše protkáme aktivitami, na které jste možná už dávno zapomněli (pokud nejedete poprvé :-)).

Táborový harmonogram:
8:00 budíček, snídaně, osobní hygiena
8:45 ranní nástup
9:00-12:30 celotáborová hra, svačina
12:30-13:30 oběd
13:30 informační nástup ohledně odp. programu
13:35-14:30 polední klid
14:30-16:00 blok pevných programů
16:00-16:30 krátká pauza, svačina
16:30-18:00 blok volitelných programů pro den
18:00-19:00 famfrpál
19:00 večeře
19:30 slavnostní večerní nástup, hodnocení dne
od 20:00 večerní program, event. volno

Pevné táborové program (blok odpoledne):
Jsou programy, které si zvolíte ještě před začátkem tábora a které budete v průběhu tábora navštěvovat. Svou volbu učiňte ihned a POUZE prostřednictvím e-mailu, zašlete ji na strnad@swordsofdestiny.cz. Programy mají pevně určené maximum osob a pořadí bude záviset na čase příchozího mailu. Na nahášení po facebooku, skřetech atd. nebude brán zřetel. Počty lidí se zde budeme snažit co nejrychleji aktualizovat, pokud by již nebylo na programu místo, odpověď dostanete zpět mailem.
Programy na výběr jsou:
Táborové dovednosti - Wyrda (9 osob): povídání o tom, jak se chovat a přežít v přírodě atd. (Lucas, Irimé, Theodet, Fortos, Lestrencis, Taisto, Han, Pavli Vránasová, Thalia O´Conell)
Čarodějnictví včera, dnes a zítra - Kinyan + Itsuki (10 osob): povídání o čarodějnicích, upalování, mučení, o inkvizici. (Nei, Silas, Kristen, Sharee, Bell, Dott, Aja, Peter, Oto, Lirael Morgan)
Základy společenského tance - Edward (8 osob): výuka toho, jak nebýt dřevo a vyhnout se společenskému faux-pax, když vás někdo vyzve k tanci. (Bery, Jindra, Mia, Mistel, Marina, Adve, Alex, Ginny)

Proměnný táborový program (blok odpoledne):
Jsou programy, které budete pro ostatní organizovat Vy. Programy jste uvedly ve svých přihláškách, každý den několik z nich vybereme a oznámíme na informačním nástupu po obědě. V rámci těch programů se jistě objeví i několik námi vytvořených programů, které se budou týkat programu z "pevného" bloku. Když se tedy nedostanete na program, na který jste chtěli, stále bude možnost se tam alespoň minimálně dostat.

Táborová čajovna:
Jako loni bude možnost večer pro ostatní uspořádat táborovou čajovnu. Tímto prosíme, aby s sebou každý na tábor vzal nějaký svůj oblíbený čaj, který bude následně k dispozici v čajovně ostatním.

Návštěvy:
Pro letošek umožňujeme opět přijet lidem na návštěvu. Návštěvy se mohou zdržet maximálně dva dny (letos bez možnosti odjet a zase se vrátit ;)) a svou účast musí ohlásit minimálně tři dny předem smskou na tel. +420 728 650 309. Na tábořiště si zařizují příjezd i odjezd a jsou poviny po příjezdu bez výjimky odevzdat všechny potřebné dokumenty, které odevzdávají řádní účastníci (přihlášku, bezinfekčnost, příslušné potvrzení od lékaře). Bez dokumentů nebude nikomu na táboře umožněn pobyt přes noc.

Na všechny se již nyní moc těšíme a doufáme, že si to naposledy opravdu parádně užijeme!

Základní informace

Co nejsrdečněji Vás zveme na již 9. ročník Pentatábora, který se bude konat ve dnech od 2. - 9. srpna 2015 na tradičním místě v Šiškovicích u Slatiňan.
Tábor bude jako vždy plný her a pohody. Jako tradičně i letos se ponoříme do příběhu, který nás povede celým pobytem na táboře. Vzhledem ke zkušenostem z pořádání srazů a táborů jsme mnoho aspektů vylepšili a velice se těšíme, až Vás s nimi seznámíme.

Kde se budeme nacházet:
Tábořiště se nachází 7 km od Slatiňan v CHKO. Na místo se jde pěšky, batohy a jiná zavazadla sem budou odvezena.
Na tábořišti se nachází cisterna s pitnou vodou, není zde elektřina, proto s sebou mějte baterky. Vaří se na plynovém sporáku a na kamnech. Toalety jsou suché.
Na tábořišti je horší mobilní signál, stačí ovšem vylézt kousek do kopce a signál se znatelně zlepší. Mobily bude možné nechat nabít u Amanity i několikrát týdně.

Cena tábora:
1800 Kč pro registrované skauty,
2000 Kč pro ostatní

Ubytování:
Účastníci jsou ubytováni v podsadách, tedy stanech s dřevěnou základnou. K dispozici máme také dvě budovy. Návštěvy přespávají ve vlastních stanech.
V případě vysoké účasti budou po domluvě vyžadovány vlastní stany.

Přihláška & platba:
Přihlášky naleznete v sekci Dokumenty. Zasílejte je poštou na adresu Martina Bartáková, Československé armády 2310, Pardubice 530 02 nejpozději do 15.5.2015.
Peníze za tábor se hradí na účet nejpozději do 10.6.2015:
Číslo účtu: 1143625379/0800
Variabilní symbol: datum narození ve formátu RRMMDD (Rok, Měsíc, Den - například 910426)
Zpráva pro příjemce: Tábor Pentagramus + vaše příjmení
Uhraďte nejpozději do: 10. 6. 2015 (rozhodující je datum připsání platby na účet)
Majitel účtu (vůdce střediska): Mgr. Daniel Vychodil, Slatiňany 538 21
Informace o storno poplatcích naleznete v Táborovém řádu (sekce Dokumenty).

Sraz účastníků:
Se uskuteční v neděli 2. srpna v 13:00 hodin na nádraží ve Slatiňanech. Díte je možné sem osobně dovézt a seznámit se s organizátory.

Strava:
Na táboře je zajištěno jídlo 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), v případě hladu však účastník dostane v kuchyni chleba, máslo, marmeládu atd. Hlady nám tedy nikdo trpět nebude. :-)

Táborový řád:
Na táboře platí rozšířený táborový řád, jeho úplně znění naleznete v sekci Dokumenty. Důrazně všem doporučujeme seznámit se s táborovým řádem, svým podpisem přihlášky stvrzujete, že s jeho zněním souhlasíte.

Návštěvy:
Umožňujeme také návštěvy na táboře, které se smí zdržet až tři dny. Návštěvy jsou poviny dát o sobě vědět minimálně 3 dny před příjezdem smskou (+420 728 650 309), zajistit si na tábořiště příjezd a odjezd samy, při příjezdu musí bez vyjímky předložit všechny dokumenty, které musí mít řádní účastníci (přihlášku, bezinfekčnost, příslušné potvrzení od doktora). Bez těchto dokumentů jim nebude umožněn na táboře pobyt.

Harmonogram táborového dne:
8:00 budíček, snídaně, osobní hygiena
8:45 ranní nástup
9:00-12:30 celotáborová hra, svačina
12:30-13:30 oběd
13:30 informační nástup ohledně odp. programu
13:35-14:30 polední klid
14:30-16:00 odpolední hra
16:00-16:30 krátká pauza, svačina
16:30-18:00 blok volitelných programů pro den
18:30 večeře
19:30 slavnostní večerní nástup, hodnocení dne, průběh táborové hry
od 20:00 večerní program, event. volno

Dokumenty ke stažení

Táborový řád Důležité informace & přihlášky Dokumenty pro účastníky mladší 18 let Dokumenty pro plnoleté účastníky

Přihlášení

Na srazech si říkáme přezdívkami, proto je i seznam účastníků plný roztodivných přezdívek :-)

Adve I. Goo
Aja Yuki Spring
Alex W. Regan
Audrey Sariel-Khan
Bell ze Sotarby
Dott Pluvarko
Ema Bubble Greyová
Fortos Kasai-no-ken
Ginny Konvalinková
Han Ellen Sincré
Irimé Laivine
Istar Eruvëo vévoda Mordaz
Jindra Henry Enrico
Komtesa Bery ze Strnova
Kristen Wolf Bloody
Lady Kinyan Saint-Gray du Nox
Lestrencis Argoni-Blaire
Lirael Morgan
Lord Edward ze Strnova
Lucas Wildfire
Marina Francesca Ardente
Mia Abyss Arnarmo
Mistel II Oreca
Nei Filius
Oto Von Rübezahl Mii z Irolanu
Pavli Vránasová
Peter Gholts
Rikana Silently - Observing
Sharee Greenrainová
Silas Chiram
Taisto E. Ratsunen
Thalia O´Conell
Theodet von Giran

Diskuze

Přezdívka
Zpráva
Fatal error: Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Table 'c1_srazy.srazy_diskuze' doesn't exist' in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php:167 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(343): DibiMySqlDriver->query('SELECT * FROM s...') #1 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(261): DibiConnection->nativeQuery('SELECT * FROM s...') #2 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/dibi.php(229): DibiConnection->query(Array) #3 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/function/fce_core.php(132): dibi::query('SELECT * FROM s...', '16', 'ORDER BY kdy DE...') #4 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive/tabor2015/index.php(167): sraz_diskuze('16') #5 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive.php(100): include('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/index.php(108): include('/var/www/client...') #7 {main} SQL: SELECT * FROM srazy_diskuze WHERE sraz = 16 ORDER BY kdy in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php on line 167