Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Pentatábor 2014

Šiškovice, 26.7.-9.8.2014
Organizace: Martina Bartáková (organizátor srazu, skautský vůdce, programový vedoucí)
Hana Koliášová (skautský vůdce)
Vladimíra Loydová (hospodář)
Anna Greifová (programový vedoucí, zdravotník)
Nox (programový vedoucí)
Radek Strnad (programový vedoucí)
Iveta Šedivá (programový vedoucí)
Jan Knoulich (kuchař & zásobovač)
Karin Sýkorová (kuchař & zásobovač)
Počet účastníků: 44
Téma srazu: Cestování po světech
Hodnocení srazu: 93% (34 hlasů)V pořadí již osmý tábor pořádaný Institutem magických umění Pentagramus proběhl na ověřeném a osvědčeném tábořišti u Šiškovic. V rámci příběhu jsme opustili naši Anaretskou kotlinu, abychom se jako výprava zvídavých mágů pustili za dobrodružstvím po rozličných fantasy světech.

Táborový program navazoval na Jarní sraz, kde se příběh rozehrál - podařilo se nám tenkrát otevřít magický portál a shodou okolností jsme se sice dostali na jednu stranu, ale zpátky už jsme nemohli - ztratili jsme totiž kameny k otevření tohoto průchodu. A o tom byl právě tábor... Poskládat zpátky dílky pro otevření portálu zpět do Anaretu a cestou prozkoumat magii v ostatních světech.

Už první den tábora, kdy jsme se šťastně sjeli ve Slatiňanech a za dobrého počasí se dostali do tábořiště, nás čekalo pokračování započatého příběhu. Nacházeli jsme se právě na Zeměploše sira Terryho Pratchetta, kde jsme si užívali zasloužené volno za pomoc nově otevřené Poště (děj knihy Zaslaná pošta). Abychom se ale připravili na nadcházející cestu, bylo třeba se rozdělit na menší týmy, v nichž jsme měli vždy zjišťovat něco o daném světě a ten nejlepší z nich měl na konci, pokud se zvládneme dostat domů do Anaretu, získat speciální odměnu!

Další ráno jsme se probudili a nastoupili již podle týmů - Zběsilí Krokodýlové, Ztepilí Pískomilové, Vysmátí Netopýři a Moudří Hroši. Světy Zaklínače (A. Sapkowski), Noční hlídky (S. Lukjaněnko) či Her o trůny (G. Martin) jsme v následujících dnech prošli hrdinně, i když to chvílemi vypadalo, že zkouškou trav možná napopáté či napošesté neprojdeme, že celou Moskvu nikdy neoběháme ani v Šeru nebo že se s mečem či lukem nedomluvíme, natož abychom se postavili drakovi! Ve chvílích odpočinku, nebo spíše ve chvílích, když jsme neměli zrovna co v dané zemi zkoumat, jsme vzpomínali na naše končiny a věnovali se domácím aktivitám. Někdo posiloval tělo a ducha při hudbě a tanci, jiný se učil praktickým dovednostem přežití v cizím terénu a další se cvičil v odhalování nebezpečí a zakoušel všelijaké různorodé úkoly. Když vybyl čas a počásí nám v cizích krajích přálo, zahráli jsme i sport, oblíbený během dlouhých výprav, na košťatech, s třemi (výzva!) brankami a třemi (ehm... vážně mi z vás hrabe O:-)) rozličnými míči.

Ani v dalších světech (Assassins Creed, Dragon Age, Warcraft či Skyrim) jsme nenechali nic náhodě, překonali všechny úkoly a překážky, jež se nám snažily postavit do cesty a zvládli tak třeba základy plížení potmě s nepřítelem za patami, porážení démonů různé síly jen za pomoci kamene, nůžek a papíru, nebo také třeba jsme nasbírali mnoho mocných masek a to jen za nalezení zatoulaného psa!

Když to tak tak vypadalo, že jsme se ve smyšlených světech začali trochu moc ztrácet, čekaly nás vždy dva celodenní výlety mimo tábořiště. Ten první jsme se šli potulovat po krásách okolní přírody, kdy nám cestu neurčoval kompas či mapa, ale zcela jednoduchá koruna! Druhý výlet o týden později nás zavedl do nedaleké Chrudimi. Tam jsme nejprve plnili jednoduché, přesto dobře ukryté úkoly a poté měli volný čas na odpočinek, oběd mimo polní kuchyni nebo návštěvu místního koupaliště s teplou sprchou.

Zbývá popsat už jen malou část tábora, kdy se zatím opomnělo zmínit poslední velké knižní série. Během návštěvy Středozemě (J.R.R. Tolkien) jsme putovali s Bilbem Pytlíkem napříč mnoha úkoly, abychom na konci našli Arcikam a porazili mohutného Šmaka. Zemi jsme navštívili jak v přítomnosti, a to během Turnaje tří kouzelníků v Bradavicích (J.K. Rowling), kdy jsme museli zachraňovat dokonce členy vlastních týmů, ze spárů hrůzného vrcholu čnícího nad tábořištěm. A pak také jsme nahlédli do postapokalyptické budoucnosti, kde jsme se při Hladových hrách (S. Collins) setkali tváří v tvář členům jiných týmů.

To je jen ve zkratce, co všechno se dá stihnout během čtrnácti dnů plných příběhů, napětí a akce v dobré společnosti a s trochou odvahy a elánu. Pokud by vás zajímalo víc, zeptejte se některého z účastníků! :)

Autor: Hana Koliášová

Přihlášení

Na srazech si říkáme přezdívkami, proto je i seznam účastníků plný roztodivných přezdívek :-)

Abramis Tulinen
Agricolas Bubble Shan
Aja Yuki Spring
Ajvi
Alice von Thean
Amanita Citrónová
Angelka Dark-Simenia
Aries Jey
Aselhaz R. Nurius Saint-Gray
Audrey Sariel-Khan
Daller Tuplák
Dott Pluvarko
Ema Bubble Greyová
Fortos Kasai-no-ken
Han Ellen Sincré
Hančí z Děvína
Haňulka Mordaz Hebká z Kamínku
Irimé Laivine
Istar Eruvëo vévoda Mordaz
Itsuki Heiwa
Izabells Driwi
Jindra Henry Enrico
Komtesa Bery ze Strnova
Lady Kinyan Saint-Gray du Nox
Lady Tzuriya Pierrette z Dover
Lirael Morgan
Lord Edward ze Strnova
Lucas Wildfire
Martina
Megynka Green-Cherry
Mia Abyss Arnarmo
Mineas Lynx
Mistel II Oreca
Nei Filius
Peter Gholts
Rebecca McDeath T.Mii
Rikana Silently - Observing
Samantha Nox Vznesená
Sharee Greenrainová
Silas Chiram
Sutech Sighter
Taisto E. Ratsunen
Theodet von Giran
Týna z Děvína

Diskuze

Přezdívka
Zpráva
Fatal error: Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Table 'c1_srazy.srazy_diskuze' doesn't exist' in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php:167 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(343): DibiMySqlDriver->query('SELECT * FROM s...') #1 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/libs/DibiConnection.php(261): DibiConnection->nativeQuery('SELECT * FROM s...') #2 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/dibi.php(229): DibiConnection->query(Array) #3 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/function/fce_core.php(132): dibi::query('SELECT * FROM s...', '12', 'ORDER BY kdy DE...') #4 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive/tabor2014/index.php(107): sraz_diskuze('12') #5 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/content/archive.php(100): include('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/index.php(108): include('/var/www/client...') #7 {main} SQL: SELECT * FROM srazy_diskuze WHERE sraz = 12 ORDER BY kdy in /var/www/clients/client1/web3/web/srazy/dibi/drivers/mysql.php on line 167