Milí uživateli,
právě pracujeme na nové verzi webu. Všechny aktuality, nové srazy atp. proto najdeš ZDE.

Kdo pořádá srazy

Oddíloví vůdci
Martina Bartáková
Hana Koliášová
Vladimíra Loydová
Programoví vedoucí
Martina Bartáková
Anna Greifová
Radek Strnad
Iveta Šedivá
Zdravotníci
Anna Greifová
Hana Koliášová
Kuchaři & zásobování
Karin Sýkorová
Martina Bartáková
Audrey Sariel-Khan

Dovolte mi, abych se vám trochu představila. Jmenuji se Martina a pocházím z Pardubic a v současné době studuji na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze obor Výroba léčiv – no jo, prostě mě baví sypat si s prášky a zjišťovat, co všechno stojí za tím, než se lék dostane k pacientovi.
Na Pent jsem se poprvé registrovala 30. 11. 2006 jako Martina Wyrda – a od té doby mi skoro nikdo neřekne jinak než Wyrdo či Osude (znáte Odkaz dračích jezdců, ne?). Před nějakou dobou jsem si dopřála menší pauzu a na Pent se vrátila jako nová postava, a to Audrey Sariel-Khan. Ta skvělá parta mi prostě chyběla a chyběly mi všechny ty zážitky, o které jsem v době své nepřítomnosti přišla.

Miluji čtení a tvůrčí činnost (psaní, kreslení), dále nepohrdnu výletem do přírody či deskovou hrou, a pokud byste mě chtěli zlákat na sport, zkuste mi nabídnout badminton či nějakou kolektivní hru.

Můj první sraz na Pentu byl úplně první pentatábor v roce 2007 a od té doby jsem byla na všech táborech a snažila jsem se jezdit na co nejvíce srazů. Letos, v roce 2014, budu poprvé organizátorem tábora a doufám, že budu moci předat své zkušenosti z organizace LDT Kutřín, kam také často jezdím - nejprve jsem jezdila jako nadšený účastník, později jako instruktor a od svých osmnácti let i jako oddílový vedoucí. Právě na tomto táboře jsem se naučila různé tábornické dovednosti a taky to, jak účastníky motivovat k aktivitě, jak je zabavit i za extrémně deštivého počasí a zocelila jsem si nervy.
Ráda tvořím něco pro druhé a baví mě, když ostatní baví :-).

Hana Koliášová
Han Ellen Sincré

Slyším na oslovení Hanka nebo i jenom Han, jako malou byste mne potkali v Přerově, který jsem v rámci vysokoškolských studií ekonomického směru vyměnila za Ostravu a v posledních letech si vydělávám na živobytí v Praze. Většina lidí ve mě celkem rychle objeví klidnou a pořádkumilovnou povahu s osobitým humorem, nadšením pro kde co a ochotou věnovat se dobrému nápadu.

Když už jsem načala to kde co, tedy koníčky, tak je to pestrá paleta - od kolektivních sportů, přes hry deskové a výlety do přírody a cestování všeobecně, až po zájmy spíše pro jednotlivce jako četba, či fotografování. No a pak taky Pent, kde jsem už od založení. Za ty roky jsem tam potkala už pěknou spostu lidí různého věku, zaměření či povolání, všechny ale s podobnými zájmy a cílem rozvíjet lidskou fantasii a rozvíjet se novým směrem.

Dostala jsem se tak na mnoho míst po celé republice a dokonce i za hranice, tedy pokud je pro vás Slovensko cizina. Přiučila jsem se také mnoha různým dovednostem, mezi které bych určitě zařadila schopnost porozumět ostatním, umět se (prakticky vybavená) vydat někam na výlet nebo přiložit ruku k dílu. Nebylo všechno jenom dokonalé, občas se taky rafneme nebo zaprší, ale naučili jsme se potom znovu domluvit anebo najít místo, kde uschneme.

V rámci srazů dělám tak trochu ode všeho, co je zrovna potřeba. Mám kvalifikaci zdravotníka, takže klíšťata na táboře se mě bojí na sto honů. Ekonomické vzdělání mi pomáhá pochopit finanční stránku problému (tedy kolik je třeba zaplatit, aby se všichni najedli a v teple vyspali). No a má povaha inklinující k určitému řádu a pořádku se rozhodně nikdy neztratila.

Vladimíra Loydová
Amanita Citrónová z Harwiche

Na Pentu jsem už od jeho založení, protože jsem hodně kreativní člověk, ale ještě víc mě baví, když se lidé setkávají ve skutečnosti. Přijde mi úplně fantastické, když se díky srazům můžou spřátelit kluci a holky, kteří bydlí stovky kilometrů od sebe a vyzkoušet si v reálu věci, na které si zatím jen hráli. Jelikož jsem už dlouhé roky skautská vůdkyně, vím že to jde i bez drog a alkoholu a že pár dobrých přátel je určitě lepší jak kupa peněz.

Kdo tedy jsem?

Pracuji v nemocnici jako doktorka na mikrobiologii, ve volném čase ale poskakuji po své zahradě plné skalniček a bonsají, nebo fotím někde po světě kytky a zvířata.. Baví mě nejen číst, ale i sama psát a malovat. Obě mé děti prošly Pentem, ale už jsou dospělé a mají svou vlastní cestu, já tu však trčím dál, protože si ráda hraji a navíc mi zdejší parta skutečně přirostla k srdci a přijde mi to smysluplné.

Organizovala jsem první srazy a tábory a jsem hrdá, že se našel dostatek šikovných a obětavých lidí, kteří nejsou líní udělat něco pro druhé a kterým jsem to mohla bez obav předat.

Přesto se stále ještě starám o účetnictví a pomáhám, kde je to potřeba.
Jo a věřím tomuto výroku: Nejste tak staří jak píšou v kalendáři, záleží jak se cítíte.
Anna Greifová
Lady Kinyan Saint-Gray du Nox

Jmenuji se Anna, ale i rodina si za ty roky zvykla mi říkat Kiny, jelikož přezdívku Kinyan mám již od prvního stupně základní školy. Jsem zdravotní sestra a ačkoli jsem již dost zlenivěla, hodlám v budoucnu své zaměření specifikovat na lékařské fakultě. Vzhledem ke svému zaměření je asi jasné, že miluji práci s lidmi, zejména seniory. Mým snem je dostat se v rámci svého povolání i na zahraniční mise do zemí postižených živelnými katastrofami nebo válkou a zde pomáhat potřebným. Bývala jsem dlouhé roky členkou Červeného kříže, až do nedávného rozpadu naší místní skupiny a v současnosti se začínám po světě rozhlížet Skautskýma očima.

Vzhledem k tomu, že v práci to většinou bývá psychicky i fyzicky náročné, mezi mé hlavní koníčky patří odpočinek a gaučing. =) Mou největší vášní je ale historický šerm. Zaměřuji se na období gotiky a renesance, sbírám různé zbraně a samozřejmě se i v několika šermířských školách učím s nimi zacházet. Kouzlo historie se proto snažím v různých programech protáhnout i na srazy Pentagramu a obrovskou radost mám z toho, že právě onen šerm je docela oblíbenou aktivitou.
V minulosti jsem se věnovala fotografování, kresbě, bojovým (např. boxu) a společenským sportům jako florbal, basketbal a další. Útlum přišel až s dopadem náročnosti mého povolání.

Pentagramus je náplní mého života již od jeho založení a jsem nadšená z toho, že jsem nyní dostala možnost pomáhat v organizaci srazů a upotřebím tak své zkušenosti z vedení skupin dětí a mládeže v rámci Červeného kříže, zájmových kroužků a dalších.

Radek Strnad
Lord Edward Ze Strnova

Jmenuji se Radek a pocházím z menšího Středočeského města. Jsem něco mezi extrovertem a introvertem, bláznivý Vodnář, který miluje dobrou společnost, přátele a životní výzvy. Nebojím se investovat svůj čas a prostředky do nových zážitků a mým životním cílem je si ve stáří říct, že to byla jízda, stálo to za to a něco jsem zanechal budoucím.

Začínal jsem jako kouzelník, potom jako herec a nakonec jsem skončil jako programátor v jedné Pražské firmě. Jistá divadelnost ve mně ještě zůstala, proto se s oblibou na různých akcích předvádím, nevadí mi řečnit před davem a miluji pocit zodpovědnosti. Rád cestuji do přírody, kde mám čas urovnat si myšlenky a na nějakou dobu vypadnout z běžného životního tempa. Dělá mi radost pořádat akce pro druhé a není tajemstvím, že jsem skaut. Celoročně se účastním srazů Pentagramu a většinu z nich také sám organizuji. Když už mám náhodou trochu volného času, tak jím, spím, cvičím, programuji nebo si čtu knihu. Mám rád napínavé a poutavé fantasy, které mě strhne a nenechá klidným.

Chovám obdiv ke všem lidem s talentem. Například pro zpěv, protože sám zpívat absolutně neumím, pro hru na jakýkoliv nástroj, protože se mi nedostalo toho, abych sám mohl na cokoliv hrát (přestože obstojně hraji na nervy). Na mnou pořádaných srazech se snažím lidem předat nějakou novou zkušenost, kterou si ponesou do dalšího života. Snažím se srazy pořádat dynamické, teatrální, doplňuji je vhodnou hudbou a atmosférou. Největším oceněním pro mě je, když mi pak někdo řekne, že se mu sraz líbil.

Iveta Šedivá
Ema Bubble Greyová

Ahoj, jmenuji se Iveta a je mi 23 let (už nějaký ten rok).
Troufám si o sobě říct, že jsem společenská, snad i milá a někdy se snažím být i vtipná, znáte to. Miluji cestování, pozvánání nových kultur a lidí. K tomu patří i má záliba v angličtině, kterou se snažím zdokonalovat jak ve škole, doma, tak i v práci.

Na jednu stranu jsem konzervativní, na druhou otevřená novým věcem. Občas mám pocit, že jsem rozdvojená osobnost, ale kdo v dnešní době není. Zbožňuji svou rodinu, kterou bych za nic na světě nevyměnila a své drahé přátele, kteří jsou mou oporou a asi největším zájmem.
Dříve jsem četla každý den knihy, momentálně to už moc nepřeháním, ale i tak čtení patří mezi mé oblíbené činnosti. Čtu spíše klasické autory, ale vyrůstala jsem na Harrym Potterovi a Narnii, takže mám ráda i fantasy.

Skoro rok jsem pracovala v kině, tudíž si potrpím i na pěkné filmy. Mezi mé oblíbené patří Forrest Gump, Amélie z Montmartru či Počátek.
Asi jako každý člověk mám ráda hudbu, i když jsem na klavír a kytaru už měsíce nesáhla. Dlouho jsem se do rytmu hudby neuměla vůbec pohybovat. Díky tanečním a trpělivosti mých známých to teď už obstojně zvládám, a díky tomu tančím klasické i latinské tance moc ráda.
Narodila jsem se ve znamení Vodnáře a díky tomu mám věčně hlavu v oblacích. Hezké je, že ani v dospělosti se toho nezbavím, pracuji jako letuška. Létání je mou vášní a proto jsem moc ráda, že dělám práci, která mě naplňuje. Studuji Karlovu Univerzitu a modlím se, abych ji dostudovala.

Karin Sýkorová
Rikana Silently-Observing

Je mi už dost přes čtyřicet a jsem máma, rodič jako kdokoli jiný. Moje dětičky už jsou velké, Týna (17) i Nei (18) jezdí také na srazy, nikdy jsem se ale nebála, že by se něco mohlo stát, když je s touhle partou někam pustím. Jezdí se mnou i beze mě.
Momentálně se živím jako chůva a ještě to nějaký čas hodlám dělat.